Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Serwis internetowy Szkoły Podstawowej im. płk Czesława Mączyńskiego w Kaszycach

Przydatne strony

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 532
-> Najnowszy użytkownik: ezecaka

Mistrzostwa dzieci i młodzieży w piłce ręcznej dziewczynek i chłopców

Dnia 30 listopada i 1 grudnia na hali sportowej w Orłach rozegrane zostały dwudniowe Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej.
II edycja imprezy cieszyła się sporym zainteresowaniem. Duża liczba zgłoszonych drużyn sprawiła, że tegoroczne rozgrywki podzielone zostały na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, w drugim - chłopcy. Rywalizowano w dwóch głównych kategoriach: U12 oraz U16.
W rozgrywkach dzieci do lat 12 w kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła III miejsce, natomiast w kategorii chłopców miejsce II.
W rozgrywkach młodzieży do lat 16 nasi chłopcy musieli uznać wyższość starszych o dwa lata drużyn i zajęli miejsce III.
Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych rozgrywek oraz reprezentacjom naszej szkoły za bardzo dobry występ i walkę fair – play w każdym meczu.

Wielki sukces naszych młodych piłkarzy Turnieju o Puchar Tymbarku!

Sukces chłopców z kategorii U12 w turnieju o Puchar Tymbarku.
Po eliminacjach gminnych, które odbyły się w dniu 20.10.2017r. przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu powiatowym.
Chłopcy z rocznika 2006 - 2007 wygrali finał powiatowy i zakwalifikowali się do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, który prawdopodobnie rozegrany zostanie w Stalowej Woli.
Pozostałe nasze drużyny również zajęły bardzo wysokie miejsca w finale powiatowym – dziewczynki U8 zajęły miejsce II, a chłopcy również z kategorii U8 zajęli miejsce III.
Drużyna chłopców w kategorii U10 została wicemistrzem gminnym (niestety do powiatu kwalifikowała się tylko jedna drużyna z każdego rocznika).
Skład Mistrzów Powiatu: Mateusz Pomykała, Kacper Kaczoruk, Miłosz Kłoskowski, Maciej Grzegorzak, Kamil Wielgosz, Jakub Ziobro, Patryk Włoch, Wiktor Ziobro.
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Egzamin na kartę rowerową

Uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kaszycach w dniu 10.10.2017 r. w ramach lekcji zajęć technicznych wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów pierwszy pisemny test składający się z 25 pytań, po zaliczeniu części teoretycznej przeszliśmy do egzaminu praktycznego, który przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego z Przemyśla. Test składającego się z toru przeszkód w skład, którego wchodził slalom, ósemka, jazda po linii prostej. Wszyscy, którzy zdali życzymy ostrożnej i bezpiecznej jazdy!!!!

Zapraszamy na festyn: czas na zdrowie!


Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rodzinny Festyn Zdrowia pod nazwą "Czas na zdrowie", który odbędzie się w dniu 2 czerwca 2017 r. o godzinie 9:00 na Orliku w Kaszycach. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa im płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach. Akcja jest częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu Banku ochrony Środowiska.
W programie: pokazy filmów, część artystyczna, gry i zabawy sportowe, degustacja zdrowej żywności, konkursy, pomiary masy ciała, poziomu cukru i ciśnienia krwi, zasady udzielania pierwszej pomocy i wiele wiele innych ciekawych akcji.
Szczegóły na plakacie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

III edycja konkursu "Twierdza nie taka daleka" rozstrzygnięta

5 maja 2017 r. w Kaszycach odbył się finał III edycji Gminnego Konkursu Historycznego "Twierdza nie taka Daleka". Uczniowie 6 szkół zmierzyli się z dwoma testami przygotowanymi przez Tomasza Idzikowskiego z Fundacji Twierdza Przemyśl oraz nauczyciela historii Macieja Dudę. Pierwszy z nich był rozwiązywany indywidualnie, a drugi w parach przez reprezentacje danej szkoły. Ostateczny wynik danego uczestnika to suma punktów zdobytych w teście indywidualnym i połowa z testu w parach. W 2017 roku niezawodna okazała się Oliwia Kiełbalska z SP w Walawie, zdobywając blisko 100% punktów! Warto podkreślić, że Oliwia wzięła udział w konkursie już po raz trzeci, a w ubiegłym roku zajęła 3 miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant SP w Drohojowie Mateusz Szczepanik, natomiast trzeci był Mateusz łach z SP w Trójczycach. Podobnie jak w latach ubiegłych patronat nad konkursem objęli Starosta Przemyski Jan Pączek i Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki. Nagrody i upominki dla wszystkich uczniów wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszycach Renata Łaskarzewska i reprezentująca starostę przemyskiego pani Monika Paczkowska. Warto podkreślić, że każdy uczestnik, otrzymał nagrody rzeczowe.

III Gminny Konkurs Historyczny "Twierdza nie taka Daleka"

24 kwietnia 2017 r. uczniowie sześciu szkół z terenu Gminy Orły (Walawa, Małkowice, Orły, Drohojów, Kaszyce i Trójczyce) wzięli udział w kolejnej edycji gminnego konkursu o tematyce związanej z Twierdzą Przemyśl. Na początek odbyła się wycieczka z przewodnikiem Tomaszem Idzikowskim na forty I Salis Soglio i XV Borek. Uczniowie dowiedzieli się o szczegółach budowy obu fortów, przemierzając forteczne fosy i pomieszczenia. Dużą atrakcją było również obejrzenie z bliska pancernej wieży obserwacyjnej na forcie XV Borek. Taka wycieczka jest najlepszą lekcję historii, gdyż żadna książka i wiedza teoretyczna nie zastąpi nam, praktycznej wiedzy, która zdobywa się podczas zwiedzania poszczególnych zabytków.

SUKCES GRACJANA GŁADYSZA!

Uczniowie kl. III naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim - Jan Brzechwa- Od wierszyka do wierszyka", który odbył się 3 kwietnia w Walawie.

WIELKI SUKCES!!!

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach odnieśli ogromny sukces w turnieju piłki nożnej „Z Podwórka na Stadion” o puchar Tymbarku na szczeblu wojewódzkim. Reprezentacja SP w Kaszycach przystąpiła do rywalizacji w kategorii U-8, w której uczestniczyło ponad 30 drużyn. Grupowe rozgrywki zaczęły się znakomicie dla naszej drużyny, która pewnie pokonała swoich przeciwników: SP Kaszyce - Akademia Piłkarska Radomyśl Wielki 4:0 oraz SP Kaszyce - SP Trześń 3:0, o pierwsze miejsce w grupie walczyliśmy z późniejszym finalistą turnieju Beniaminkiem Krosno, których wyższość musieliśmy uznać. Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na drugim miejscu. Do ćwierćfinału awansowały wszystkie drużyny które wygrały swoje grupy oraz drużyna z drugiego miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym (bramkowym). Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja SP Kaszyce!!! I tak, stało się!!! Znaleźliśmy się w gronie 8 najlepszych drużyn na Podkarpaciu obok takich marek jak: ORLIK Przemyśl, Beniaminek Krosno, AP Stalowa Wola, AMO Rzeszów. Kolejnym przeciwnikiem SP Kaszyce była drużyna Akademii Młodych Orłów Rzeszów, która składała się z zawodników z całego województwa, triumfatorzy całego turnieju. Świetny mecz w wykonaniu małych piłkarzy z Kaszyc, którzy jednak po końcowym gwizdku musieli zejść z boiska przegrani ale jednak uśmiechnięci. Masa wysiłku, dużo zabawy i radość z gry pozwoliła dojść nam naprawdę daleko w całym turnieju. Wielkie gratulacje dla całej drużyny!!!
Skład: Szymon PIWIŃSKI, Dawid WOJTASZEK, Patryk WIELGOSZ, Marcin GRABOWSKI, Kamil BOJARSKI, Marcin BARAN, Jakub GALA, Paweł KORNIAT, Kacper KIC, Szymon BAŃCARZ.

Zapraszamy na III Konkurs Twierdza nie taka daleka

Trzecia edycja Gminnego Konkursu Historycznego "Twierdza nie taka daleka", w roku szkolnym 2016/2017 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Kaszycach. Zgodnie z przyjętymi zasadami, prezentujemy poniższe materiały, aby pomóc wszystkim uczniom w przygotowaniu się do konkursu. Przypominamy o wyłonieniu dwuosobowej reprezentacji z każdej ze szkół, która w raz ze swoim opiekunem weźmie udział w wycieczce po przemyskich fortach, a następnie w Konkursie. Bardzo prosimy o dokładne zapoznanie się z regulaminem konkursu i materiałami tekstowymi i graficznymi, które będą wymagane na Konkursie. Ponadto wymagana będzie tematyka poruszana podczas wycieczki na forty.

Zapraszamy do zapoznania się i pobrania poniższych zagadnień i materiałów:

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia do konkursu

Fragment ksiązki Tomasza Idzikowskiego o forcie XI Duńkowiczki

Fragment ksiązki Tomasza Idzikowskiego o forcie XV Borek

Fragment ksiązki Tomasza Idzikowskiego o forcie I Salis Soglio

Materiały tekstowe

Opis fortów z planami

Materiały graficzne


Tomek wyróżniony

23 marca 2017 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się finał Powiatowego Konkursu Twierdza Przemyśl. Wśród pięciu najlepszych uczniów szkół podstawowych znalazł się nasz uczeń Tomek Nasiewicz. W finale każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na 3 pytania z zakresu Twierdzy Przemyśl i I wojny światowej. Na 9 możliwych punktów Tomek uzyskał 6. Było to tylko o 2 mniej od zwycięzcy i ostatecznie Tomek został sklasyfikowany na miejscach 4-5 za co otrzymał wyróżnienie. Jest to duży sukces, w tak trudnym konkursie, który posiada patronat Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Tomek został przez organizatorów nagrodzony licznymi nagrodami rzeczowymi i książkowymi. Gratulujemy ogromnej wiedzy i zaangażowania w konkurs, który swoim tematem zdecydowanie wykracza poza podstawę programowa z historii. Ucznia do konkursu przygotowywał nauczyciel historii Maciej Duda.

Tomek w finale konkursu Twierdza Przemyśl

Miło nam poinformować, że w I etapie Powiatowego Konkursu Twierdza Przemyśl, świetnie spisał się uczeń naszej szkoły Tomasz Nasiewicz, który zakwalifikował się do etapu finałowego. Tomek uzyskał najlepszy wynik z testu obejmującego zakresem tematycznym dzieje Twierdzy Przemyśl i I wojny światowej. W następny czwartek 23 marca 2017 r. odbędzie się finał konkursu z udziałem pięciu najlepszych uczniów. Będą oni, tym razem ustnie, odpowiadali na wylosowane pytania. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Wygenerowano w sekund: 0.08
108,961 Unikalnych wizyt