Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Serwis internetowy Szkoły Podstawowej im. płk Czesława Mączyńskiego w Kaszycach

Przydatne strony

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 532
-> Najnowszy użytkownik: ezecaka

Mini siatkówka

W dniach 14-15 marca na hali sportowej w Małkowicach rozegrany został VII turniej mini siatkówki o mistrzostwo Gminy Orły. Duże zainteresowanie sprawiło, że tegoroczny turniej podzielony został na dwa dni (w pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, a w drugim dniu chłopcy).
W rywalizacji dziewcząt wygrała reprezentacja gospodarzy – Szkoła Podstawowa z Małkowic. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Drohojowa, natomiast trzecie – Szkoła Podstawowa z Orłów. Nasze dziewczynki ostatecznie uplasowały się na miejscu siódmym.
Wśród chłopców tryumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Orłów, drugie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej z Małkowic, natomiast miejsce trzecie – Szkole Podstawowej w Drohojowie. Naszym chłopcom udało się zająć czwarte miejsce.
Tegoroczny turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. Cieszy to bardzo, ponieważ siatkówka jest uważana za jedną z najtrudniejszych gier zespołowych nauczanych w szkole podstawowej. Bardzo cieszymy się z dobrego występu naszych chłopców i troszeczkę słabszego dziewczynek i życzymy im dalszego rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Gratulacje!

Tomek zwycięzcą konkursu Twierdza Przemyśl!!!

Mówi się, że do trzech razy sztuka i to powiedzenie sprawdziło się w przypadku Tomka Nasiewicza. W 2016 r. do finałowej piątki zabrakło mu dwóch punktów. W ubiegłym roku Tomek wygrał część pisemną, ale niestety jedno pechowe pytanie pozbawiło go miejsca na podium. W tym roku okazał się już bezkonkurencyjny. Z dużą przewaga ponownie wygrał etap pisemny, a następnie zwyciężył w finale ustnym, popisując się szczególnie dużą znajomością planów poszczególnych fortów. Jak się okazało, właśnie na tym pytaniu, punkty potracili wszyscy konkurenci i Tomek mógł się cieszyć z zasłużonej wygranej. Warto też pamiętać, że Tomek zwyciężył wcześniej w wewnątrzszkolnych eliminacjach, które stały również na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie gratulujemy!!!

Konkurs Twierdza Przemyśl

13 marca 2018 r. odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Twierdza Przemyśl organizowanego przez SP nr 15 w Przemyślu. Wzięło w nim udział troje naszych uczniów: Tomasz Nasiewicz, Jakub Lechociński i Jakub Jaremko. Miło nam poinformować, że swój sukces sprzed roku powtórzył Tomasz Nasieiwcz, zdecydowanie wygrywając etap pisemny i awansując do finału ustnego. Odbędzie się on 20 marca w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! Dwaj pozostali uczniowie również spisali się bardzo dobrze, aby dostać do finału zabrakło im odpowiednio 3 i 4 punktów. Należy podkreślić wysoki poziom prezentowany przez naszych uczniów i podziękować za trud włożony w przygotowania.

Gminny Turniej Tenisa Stołowego w Zadąbrowiu

2 marca w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrana została jubileuszowa X edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Zadąbrowiu. W tegorocznych rozgrywkach, wystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 7 drużyn męskich reprezentujących Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych gier, a każda gra do dwóch wygranych setów. Świetnie spisali się nasi chłopcy: Konrad Stasiła, Jakub Ziobro oraz Maciej Grzegorzak, którzy zajęli II miejsce.. Pierwsze miejsce wśród chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa z Orłów, a miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Wśród dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Walawy, a miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa z Drohojowa. Nasze dziewczynki w składzie: Jagoda Grabowska, Martyna Badowicz zajęły miejsce V. Zwycięskie zespoły z kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować naszą gminę podczas mistrzostw szczebla powiatowego. Gratulacje!

Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły

20 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły. W tegorocznych zawodach wystąpiło sześć Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły.
Szkoła Podstawowa w Kaszycach zaprezentowała się bardzo dobrze. Nasi chłopcy zajęli II miejsce w turnieju ustępując tylko pola drużynie gospodarzy. Podium uzupełnili zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Trójczycach. Miejsca 4-6 zajęły kolejno: SP Zadąbrowie, SP Drohojów oraz SP Małkowice.
Oprócz nagród drużynowych, nagrodzono również indywidualnych graczy. Najlepszym strzelcem został Jakub Ziobro (5 bramek, SP Kaszyce), najlepszym bramkarzem - Ksawery Szydłowski (SP Trójczyce), a najlepszym zawodnikiem turnieju - Bartłomiej Ostrach (SP Orły). Gratulacje!

Mistrzostwa dzieci i młodzieży w piłce ręcznej dziewczynek i chłopców

Dnia 30 listopada i 1 grudnia na hali sportowej w Orłach rozegrane zostały dwudniowe Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej.
II edycja imprezy cieszyła się sporym zainteresowaniem. Duża liczba zgłoszonych drużyn sprawiła, że tegoroczne rozgrywki podzielone zostały na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, w drugim - chłopcy. Rywalizowano w dwóch głównych kategoriach: U12 oraz U16.
W rozgrywkach dzieci do lat 12 w kategorii dziewcząt nasza szkoła zajęła III miejsce, natomiast w kategorii chłopców miejsce II.
W rozgrywkach młodzieży do lat 16 nasi chłopcy musieli uznać wyższość starszych o dwa lata drużyn i zajęli miejsce III.
Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych rozgrywek oraz reprezentacjom naszej szkoły za bardzo dobry występ i walkę fair – play w każdym meczu.

Wielki sukces naszych młodych piłkarzy Turnieju o Puchar Tymbarku!

Sukces chłopców z kategorii U12 w turnieju o Puchar Tymbarku.
Po eliminacjach gminnych, które odbyły się w dniu 20.10.2017r. przyszedł czas na rozgrywki na szczeblu powiatowym.
Chłopcy z rocznika 2006 - 2007 wygrali finał powiatowy i zakwalifikowali się do FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO, który prawdopodobnie rozegrany zostanie w Stalowej Woli.
Pozostałe nasze drużyny również zajęły bardzo wysokie miejsca w finale powiatowym – dziewczynki U8 zajęły miejsce II, a chłopcy również z kategorii U8 zajęli miejsce III.
Drużyna chłopców w kategorii U10 została wicemistrzem gminnym (niestety do powiatu kwalifikowała się tylko jedna drużyna z każdego rocznika).
Skład Mistrzów Powiatu: Mateusz Pomykała, Kacper Kaczoruk, Miłosz Kłoskowski, Maciej Grzegorzak, Kamil Wielgosz, Jakub Ziobro, Patryk Włoch, Wiktor Ziobro.
Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Egzamin na kartę rowerową

Uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kaszycach w dniu 10.10.2017 r. w ramach lekcji zajęć technicznych wzięli udział w egzaminie na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch etapów pierwszy pisemny test składający się z 25 pytań, po zaliczeniu części teoretycznej przeszliśmy do egzaminu praktycznego, który przeprowadzili policjanci z wydziału ruchu drogowego z Przemyśla. Test składającego się z toru przeszkód w skład, którego wchodził slalom, ósemka, jazda po linii prostej. Wszyscy, którzy zdali życzymy ostrożnej i bezpiecznej jazdy!!!!

Zapraszamy na festyn: czas na zdrowie!


Serdecznie zapraszamy wszystkich na Rodzinny Festyn Zdrowia pod nazwą "Czas na zdrowie", który odbędzie się w dniu 2 czerwca 2017 r. o godzinie 9:00 na Orliku w Kaszycach. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa im płk. Czesława Mączyńskiego w Kaszycach. Akcja jest częścią ogólnopolskiego przedsięwzięcia realizowanego w ramach projektu Banku ochrony Środowiska.
W programie: pokazy filmów, część artystyczna, gry i zabawy sportowe, degustacja zdrowej żywności, konkursy, pomiary masy ciała, poziomu cukru i ciśnienia krwi, zasady udzielania pierwszej pomocy i wiele wiele innych ciekawych akcji.
Szczegóły na plakacie. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

III edycja konkursu "Twierdza nie taka daleka" rozstrzygnięta

5 maja 2017 r. w Kaszycach odbył się finał III edycji Gminnego Konkursu Historycznego "Twierdza nie taka Daleka". Uczniowie 6 szkół zmierzyli się z dwoma testami przygotowanymi przez Tomasza Idzikowskiego z Fundacji Twierdza Przemyśl oraz nauczyciela historii Macieja Dudę. Pierwszy z nich był rozwiązywany indywidualnie, a drugi w parach przez reprezentacje danej szkoły. Ostateczny wynik danego uczestnika to suma punktów zdobytych w teście indywidualnym i połowa z testu w parach. W 2017 roku niezawodna okazała się Oliwia Kiełbalska z SP w Walawie, zdobywając blisko 100% punktów! Warto podkreślić, że Oliwia wzięła udział w konkursie już po raz trzeci, a w ubiegłym roku zajęła 3 miejsce. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant SP w Drohojowie Mateusz Szczepanik, natomiast trzeci był Mateusz łach z SP w Trójczycach. Podobnie jak w latach ubiegłych patronat nad konkursem objęli Starosta Przemyski Jan Pączek i Wójt Gminy Orły Bogusław Słabicki. Nagrody i upominki dla wszystkich uczniów wręczała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaszycach Renata Łaskarzewska i reprezentująca starostę przemyskiego pani Monika Paczkowska. Warto podkreślić, że każdy uczestnik, otrzymał nagrody rzeczowe.

III Gminny Konkurs Historyczny "Twierdza nie taka Daleka"

24 kwietnia 2017 r. uczniowie sześciu szkół z terenu Gminy Orły (Walawa, Małkowice, Orły, Drohojów, Kaszyce i Trójczyce) wzięli udział w kolejnej edycji gminnego konkursu o tematyce związanej z Twierdzą Przemyśl. Na początek odbyła się wycieczka z przewodnikiem Tomaszem Idzikowskim na forty I Salis Soglio i XV Borek. Uczniowie dowiedzieli się o szczegółach budowy obu fortów, przemierzając forteczne fosy i pomieszczenia. Dużą atrakcją było również obejrzenie z bliska pancernej wieży obserwacyjnej na forcie XV Borek. Taka wycieczka jest najlepszą lekcję historii, gdyż żadna książka i wiedza teoretyczna nie zastąpi nam, praktycznej wiedzy, która zdobywa się podczas zwiedzania poszczególnych zabytków.

Wygenerowano w sekund: 0.07
122,020 Unikalnych wizyt